Programy do faktur

Dobry program do fakturowania, czyli jaki?

Podstawowe narzędzie

Co jak co, ale jednym z narzędzi podstawowym, które nam ułatwiają prowadzenie gospodarczej działalności jest właściwy i dobry program do fakturowania. Jaki program do faktur wybrać? Oczywiście powinien on być nie tylko tani, ale także dostosowany do potrzeb specyficznych danej firmy. Podczas wyboru zwróćmy uwagę na cały szereg parametrów, które zostaną wskazane poniżej.

Jakie funkcje powinien mieć program do faktur?

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki program do faktur wybrać? Okazuje się, że musi on spełniać co po niektóre warunki.

Po pierwsze musi dysponować bardzo wygodnym interfejsem. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniego programu najpierw dobrze go należy przetestować oraz także sprawdzić czy obsługa jest intuicyjna oraz łatwa. Dla wielu osób specyfika sama tworzenia dokumentów może być dezorientująca początkowo.

Program powinien także pobierać bezpośrednio dane kontrahentów z bazy GUS. Dzięki takowej funkcji wystarczy samo wpisanie numeru NIP, aby program zaciągnął automatycznie pozostałe dane, które są potrzebne.

Program powinien umożliwić korzystanie z faktur w różnym typie. Jest to jedna z funkcji najważniejszych, dzięki której wystawiać możemy nie tylko zwykłe faktury, ale także zamówienia, proformy czy też oferty. Co więcej ma limit nieograniczony generowania faktur. Jest to kwestia najważniejsza w przypadku sporej liczby transakcji.

Jak widać jest dużo kwestii, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze.

Join The Discussion